Eozynofile (e-o-zy-no-fi-le) to białe krwinki, które są częścią naszego układu odpornościowego. U niektórych osób chorych na astmę mogą prowadzić do zapalenia dróg oddechowych.


Zapalenie dróg oddechowych



Ciężkie napady astmy



Większe uszkodzenie płuc
Zobacz, jak eozynofile wywołują zapalenie dróg oddechowych.
Około 70% osób z ciężką astmą może chorować na astmę eozynofilową
Jeśli nie radzisz sobie z objawami astmy, prawdopodobnie cierpisz na jej cięższy rodzaj:
To znak, że astma wymyka Ci się spod kontroli.
Czy te objawy dotyczą Ciebie? Porozmawiaj o tym z lekarzem
Z ankiety przeprowadzonej na grupie 4510 internautów wynika, że tylko około 30% pacjentów rozmawia z lekarzem na temat swoich objawów.
Przewodnik, jak rozmawiać o astmie Skorzystaj z naszego przewodnika, który ułatwi Tobie i Twojemu lekarzowi rozmowę astmie.
Poznaj sprawdzone sposoby leczenia astmy eozynofilowej
Czy pomimo leków Twoja astma wymyka się spod kontroli? Dzięki badaniu krwi lekarz będzie miał lepszy obraz Twojej choroby i będzie mógł przygotować plan skutecznego leczenia Twojej astmy.
Twój lekarz może skierować Cię do specjalisty od astmy, który posłucha, co mówią Twoje płuca
Jeżeli Ty i Twój lekarz podejrzewacie, że masz astmę eozynofilową, możesz dostać skierowanie do specjalisty, na przykład alergologa lub pulmonologa.

Alergolog
Alergolog specjalizuje się w identyfikowaniu alergii i czynników, które ją wyzwalają. Po zdiagnozowaniu alergii alergolog ustala, czy u danej osoby powoduje ona astmę lub zaostrzenie przebiegu astmy.

Pulmonolog
Pulmonolog, zwany także „specjalistą chorób płuc”, zajmuje się chorobami powodującymi trudności w oddychaniu, jak na przykład astma.
Porozmawiaj z lekarzem i posłuchaj swoich płuc
Dowiedz się, jak można rozpoznać astmę eozynofilową i skorzystać ze skierowania na wizytę u specjalisty.